ΟΛΗ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

2013-11-22 21:30

Το ντέρμπι του Μέρσεϊσαϊντ, Έβερτον - Λίβερπουλ και η "μάχη" των φιναλίστ του τελικού του Champions League, Ντόρτμουντ - Μπάγερν, ξεχωρίζουν αυτό το Σαββατοκύριακο. 
 

Δύο μεγάλα ματς στην Αγγλία αυτό το διήμερο, με το ντέρμπι του "Μέρσεϊσαϊντ", Έβερτον - Λίβερπουλ, το Σάββατο και το Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ, την Κυριακή.

Η αναμέτρηση που ξεχωρίζει στην Ευρώπη πάντως διεξάγεται στην Γερμανία, όπου Ντόρτμουντ υποδέχεται την Μπάγερν (ο περσινός τελικός του Champions League).
 

Στην Ισπανία δεσπόζει το ντέρμπι της Σεβίγια, με την Σεβίλλη να υποδέχεται την Μπέτις.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 12η αγωνιστική

 

Σάββατο

Έβερτον - Λίβερπουλ (14:45)

Χαλ - Κρίσταλ Πάλας (17:00)

Νιούκαστλ - Νόριτς

Άρσεναλ - Σαουθάμπτον

Στόουκ - Σάντερλαντ

Φούλαμ - Σουόνσι

Γουέστ Χαμ - Τσέλσι (19:30)

Κυριακή

Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ (15:30)

Κάρντιφ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:00)

Δευτέρα

Γουέστ Μπρομ - Άστον Βίλα (22:00)

 

 

Serie A - 13η αγωνιστική

 

Σάββατο

Βερόνα - Κιέβο (19:00)

Μίλαν - Τζένοα (21:45)

Νάπολι - Πάρμα

Κυριακή

Λιβόρνο - Γιουβέντους (16:00)

Σαμπντόρια - Λάτσιο

Σασουόλο - Αταλάντα

Τορίνο - Κατάνια

Ουντινέζε - Φιορεντίνα

Μπολόνια - Ίντερ (21:45)

Δευτέρα

Ρόμα - Κάλιαρι (21:45)

 

 

Primera Division - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Βαγιαδολίδ - Οσασούνα (22:00)

Σάββατο

Μπαρτσελόνα - Γρανάδα (17:00)

Σοθιεδάδ - Θέλτα (19:00)

Αλμερία - Ρεάλ (21:00)

Ατλέτικο - Χετάφε (23:00)

Κυριακή

Λιεβάντε - Βιγιαρεάλ (13:00)

Ράγιο Βαγιεκάνο - Εσπανιόλ (18:00)

Έλτσε - Βαλένθια (20:00)

Σεβίλλη - Μπέτις (22:00)

Δευτέρα

Μάλαγα - Μπιλμπάο (23:00)

 

 

Bundesliga - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Στουτγκάρδη - Γκλάντμπαχ (21:30)

Σάββατο

Νυρεμβέργη - Βόλφσμπουργκ (16:30)

Άουγκσμπουργκ - Χόφενχαϊμ

Μπράουνσβαϊγκ - Φράιμπουργκ

Φρανκφούρτη - Σάλκε

Χέρτα - Λεβερκούζεν

Ντόρτμουντ - Μπάγερν (19:30)

Κυριακή

Αμβούργο - Ανόβερο (16:30)

Βέρντερ - Μάιντς (18:30)

 

 

Ligue 1 - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αζαξιό - Μαρσέιγ (21:30)

Σάββατο

Ρεμς - Παρί Σεν-Ζερμέν (18:00)

Εβιάν - Λοριάν (21:00)

Λιόν - Βαλανσιέν

Μονπελιέ - Βαλανσιέν

Ρεν - Μπορντό

Σοσό - Μπαστιά

Κυριακή

Λιλ - Τουλούζ (15:00)

Νις - Σεντ-Ετιέν (18:00)

Ναντ - Μονακό (22:00)

 

 

Primeira Liga - 10η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπενφίκα - Μπράγκα (20:15)

Πόρτο - Νασιονάλ (22:15)

Κυριακή

Ρίο Άβε - Εστορίλ (17:00)

Σετούμπαλ - Αρόουκα (18:00)

Μαρίτιμο - Ζιλ Βισέντε

Πάσος Φερέιρα - Μπελενένσες (19:00)

Γκιμαράες - Σπόρτινγκ (21:15)

Δευτέρα

Ολιανένσε - Ακαντέμικα (22:15)

 

 

Eredivisie - 14η αγωνιστική

 

Σάββατο

Αϊντχόφεν - Χέρενφεν (19:45)

Κάμπουρ - Νάιμεχεν (20:45)

Άλκμααρ - Ρόντα

Άγιαξ - Χεράκλες (21:45)

Κυριακή

Βάαλβαϊκ - Φέγενοορντ (13:30)

Ουτρέχτη - Ντεν Χάαχ

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φιτέσε (15:30)

Χρόνινχεν - Τσβόλε

Τβέντε - Μπρέντα (17:30)

 

 

SüperLig - 12η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ρίζεσπορ - Κάισερισπορ (15:30)

Μπούρσασπορ - Κασίμπασα (19:00)

Γαλατάσαράι - Σίβασπορ

Κυριακή

Ερτσίγεσπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (13:30)

Γκαζιάντεπσπορ - Ελάζιγκσπορ (16:00)

Τράμπζονσπορ - Εσκισέχιρσπορ (19:00)

Αντάλιασπορ - Φενέρμπαχτσε

Δευτέρα

Μπεσίκτας - Κόνιασπορ (20:00)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Καράμπιουκσπορ

 

 

Jupiler League - 16η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σαρλερουά - Άντερλεχτ (19:00)

Γάνδη - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

Οστάνδη - Γκενκ

Ζούλτε Βάρεχεμ - Μέχελεν

Λόιβεν - Κόρτραϊκ

Σερκλ Μπριζ - Λιρς

Κυριακή

Λόκερεν - Μπριζ (19:00)

Σταντάρ Λιέγης - Μονς (21:30)

 

 

Scottish Premier League - 14η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σεντ Μίρεν - Χιμπέρνιαν (14:45)

Σέλτικ - Αμπερντίν (17:00)

Νταντί Γιουνάιτεντ - Πάτρικ Θισλ

Χαρτς - Ρος Κάουντι

Ινβερνές - Σεντ Τζόνστοουν

Κιλμάρνοκ - Μάδεργουελ

 

 

Κύπρος - 10η αγωνιστική

 

Σάββατο

Απόλλων - ΑΕΛ (15:00)

Αλκή - ΕΝΠ (18:00)

Δόξα - ΑΠΟΕΛ (17:00)

Κυριακή

Ανόρθωση - ΑΕΚ (15:00)

ΑΕ Κουκλιών - Εθνικός (17:00)

Ομόνοια - Άρης (18:00)

Ερμής - Νέα Σαλαμίνα