ΟΛΗ Η ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

2013-11-29 21:29

Τότεναμ - ManUtd, Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας και Φέγενοορντ - Αϊντχόφεν είναι τα μεγάλα ματς του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη. Αναλυτικά το πρόγραμμα
 

Το ντέρμπι της Κωνσταντινούπολης, Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας, ξεχωρίζει στην Ευρώπη αυτό το Σαββατοκύριακο.

Υπάρχουν όμως και δύο ακόμη σπουδαίες "μάχες", η μία στην Αγγλία με την Τότεναμ να υποδέχεται την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (βαθμολογικά και το Τσέλσι - Σαουθάμπτον) και η άλλη στην Ολλανδία, με την Φέγενοορντ να φιλοξενεί την Αϊντχόφεν.
 

Από εκεί πέρα, ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχουν οι αναμετρήσεις, Μπιλμπάο - Μπαρτσελόνα, στην Ισπανία, και Παρί Σεν-Ζερμέν - Λιόν, στην Γαλλία.

Στην Σκωτία δεν διεξάγεται αγωνιστική για το πρωτάθλημα, αλλά ο τέταρτος γύρος του Scottish FA Cup (φάση των "32").

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 13η αγωνιστική

 

Σάββατο

Κάρντιφ - Άρσεναλ (17:00)

Νόριτς - Κρίσταλ Πάλας

Γουέστ Χαμ - Φούλαμ

Έβερτον - Στόουκ

Άστον Βίλα - Σάντερλαντ

Νιούκαστλ - Γουέστ Μπρομ (19:30)

Κυριακή

Τότεναμ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (14:00)

Χαλ - Λίβερπουλ (16:05)

Τσέλσι - Σαουθάμπτον (18:10)

Μάντσεστερ Σίτι - Σουόνσι

 

 

Serie A - 14η αγωνιστική

 

Σάββατο

Πάρμα - Μπολόνια (19:00)

Τζένοα - Τορίνο (21:45)

Κυριακή

Κατάνια - Μίλαν (13:00)

Αταλάντα - Ρόμα (16:00)

Κάλιαρι - Σασουόλο

Κιέβο - Λιβόρνο

Ίντερ - Σαμπντόρια

Γιουβέντους - Ουντινέζε (19:30)

Δευτέρα

Φιορεντίνα - Βερόνα (20:00)

Λάτσιο - Νάπολι (22:00)

 

 

Primera Division - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χετάφε - Λεβάντε (21:00)

Βιγιαρεάλ - Μάλαγα (21:30)

Σάββατο

Έλτσε - Ατλέτικο (17:00)

Θέλτα - Αλμερία (19:00)

Ρεάλ - Βαγιαδολίδ (21:00)

Εσπανιόλ - Σοθιεδάδ (23:00)

Κυριακή

Μπέτις - Ράγιο Βαγιεκάνο (13:00)

Γρανάδα - Σεβίλλη (18:00)

Βαλένθια - Οσασούνα (20:00)

Μπιλμπάο - Μπαρτσελόνα (22:00)

 

 

Bundesliga - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Βόλφσμπουργκ - Αμβούργο (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν - Μπράουνσβαϊγκ (16:30)

Λεβερκούζεν - Νυρεμβέργη

Χόφενχαϊμ - Βέρντερ

Μάιντς - Ντόρτμουντ

Χέρτα - Άουγκσμπουργκ

Σάλκε - Στουτγκάρδη (19:30)

Κυριακή

Ανόβερο - Φρανκφούρτη (16:30)

Γκλάντμπαχ - Φράιμπουργκ (18:30)

 

 

Ligue 1 - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μαρσέιγ - Μονπελιέ (21:30)

Σάββατο

Μονακό - Ρεν (18:00)

Γκινγκάμπ - Ναντ (21:00)

Λοριάν - Νις

Σεντ-Ετιέν - Ρεμς

Τουλούζ - Σοσό

Βαλανσιέν - Λιλ

Κυριακή

Μπορντό - Αζαξιό (15:00)

Μπαστιά - Εβιάν (18:00)

Παρί Σεν-Ζερμέν - Λιόν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 11η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπράγκα - Ολιανένσε (22:15)

Σάββατο

Ακαντέμικα - Πόρτο (22:15)

Κυριακή

Αρόουκα - Μαρίτιμο (18:00)

Μπελενένσες - Ζιλ Βισέντε

Νασιονάλ - Σετούμπαλ

Ρίο Άβε - Μπενφίκα (19:45)

Σπόρτινγκ - Πάσος Φερέιρα (21:15)

Δευτέρα

Εστορίλ - Γκιμαράες (22:00)

 

 

Eredivisie - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρόντα - Τβέντε (21:00)

Σάββατο

Τσβόλε - Βάαλβαϊκ (19:45)

Χέρενφεν - Γκόου Αχέντ Ιγκλς (20:45)

Μπρέντα - Χρόνινχεν

Χεράκλες - Ουτρέχτη (21:45)

Κυριακή

Ντεν Χάαχ - Άγιαξ (13:30)

Φέγενοορντ - Αϊντχόφεν (15:30)

Φιτέσε - Κάμπουρ

Νάιμεχεν - Άλκμααρ (17:30)

 

 

SüperLig - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σίβασπορ - Αντάλιασπορ (20:00)

Ελάζιγκσπορ - Μπούρσασπορ

Σάββατο

Κάισερισπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (15:30)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Γκαζιάντεπσπορ (19:00)

Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας (20:00)

Κυριακή

Τράμπζονσπορ - Ερτσίγεσπορ (15:30)

Εσκισέχιρσπορ - Καράμπιουκσπορ (19:00)

Κασίμπασα - Γαλατάσαράι

Δευτέρα

Κόνιασπορ - Ρίζεσπορ (20:00)

 

 

Jupiler League - 17η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπριζ - Οστάνδη (21:00)

Μέχελεν - Γάνδη

Μονς - Λόκερεν

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Σαρλερουά

Κυριακή

Λιρς - Σταντάρ Λιέγης (15:30)

Άντερλεχτ - Σερκλ Μπριζ (19:00)

Γκενκ - Λόιβεν (21:30)

Κόρτραϊκ - Ζούλτε Βάρεχεμ

 

 

Κύπρος - 11η αγωνιστική

 

Σάββατο

Άρης - Ερμής (18:00)

Νέα Σαλαμίνα - Ανόρθωση (19:00)

Κυριακή

ΕΝΠ - Δόξα (17:00)

ΑΕΛ - Αλκή

Εθνικός - Ομόνοια (18:00)

Δευτέρα

ΑΠΟΕΛ - ΑΕ Κουκλιών (19:00)

ΑΕΚ - Απόλλων

 

*στην Σκωτία δεν διεξάγεται αγωνιστική, αλλά ο 4ος γύρος ("32") του Scottish FA Cup