Εντυπωσιακό τελείωμα για την Κολωνία

2015-08-16 22:06
Μεγάλο ματς στην «Μερσέντες Μπενζ Αρένα», όπου σε 20 λεπτά σημειώθηκαν τέσσερα γκολ για να πάρει τη νίκη η Κολωνία με 3-1 επί της Στουτγκάρδης.

Απίστευτη νίκη για Κολωνία!  | onsports.gr

Με σημαντικό διπλό άρχισε τις υποχρεώσεις της στο φετινό γερμανικό πρωτάθλημα η Κολωνία, η οποία νίκησε την Κυριακή (16/8) τη Στουτγάρδη με 3-1.

H ομάδα του Πέτερ Στέγκερ «χτύπησε» στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά της αναμέτρησης, ανοίγοντας το σκορ στο 75' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μοντέστε και πετυχαίνοντας το 0-2 με τον Τσόλερ στο 77'.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 79ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντίνταβι, όμως στο 90' ο Οζάκο σφράγισε τη σπουδαία επικράτηση της ομάδας του και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ: Τίτον, Κλάιν, Μπάουμγκαρτλ, Χλούζεκ, Ινσούα (86' Βέρνερ), Ρουπ (75' Μαξίμ), Γκέντνερ, Ντίνταβι, Κόστιτς, Χάρνικ (81' Κλίμεντ), Γκίντσεκ.
ΚΟΛΩΝΙΑ: Χορν, Ολκόβσκι (68' Τσόλερ), Σόρενσεν, Χάιντς, Χέκτορ, Λέμαν, Ρίσε, Γιόγιτς (54' Οζάκο), Γκέρχαρντ (46' Βογκτ), Μπιτενκούρ, Μοντέστε.